يكشنبه، 19 اردیبهشت 1400 |

وعده ۴ بانده کردن محور مهران – ایلام تا اربعین ۹۹

29 شهریور 1398 14:46 | 0 نظر | 1361 بازدید | امتیاز: با 0 رای
وعده ۴ بانده کردن محور مهران – ایلام تا اربعین ۹۹

به گزارش ستاد راهنمای زائر به نقل از تسنیم، محمد اسلامی در بازدید از پایانه مرزی مهران درباره وضعیت حمل و نقل در محور‌های مواصلاتی استان ایلام اظهار کرد: در زمینه حمل و نقل استان به ویژه در محور مهران - ایلام سال گذشته شاهد بهره‌برداری ۸۲ کیلومتر از این محور ۱۰۲ کیلومتری بوده ایم.


وی تصریح کرد: محور مهران - ایلام احتیاج به بازسازی با آسفالت و ترمیم داشت که این اتفاق صورت گرفت. قرار است ۱۲ کیلومتر دیگر این محور که در حال آسفالت شدن است با تکمیل و نهایی شدن به بقیه مسیر اضافه شود.

اسلامی افزود: با توجه به واریانت کار شده و افزایش طول این محور، ۹ کیلومتر باقیمانده با توجه به کوهستانی بودن منطقه کمی زمانبر خواهد بود. امیدواریم در نیمه نخست سال آینده و پیش از اربعین این محور تکمیل و مسافران از ۴ خط آن بهره‌مند شوند.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: موضوع دیگر که در بحث محور‌های مواصلاتی ایلام در دستور کار قرار دارد به مواصلات ایلام از طریق حمیل برمی گردد که طرح و احداث تونل آن در دست اقدام است تا بتوانیم گسترش ظرفیت محور‌های استان را شاهد باشیم.

اسلامی گفت: از سازمان راهداری خواسته شده تا طرح جدیدی را برای پایانه مهران تهیه کند. مفروضاتی که برای پایانه مهران بوده امروز کلا محاسبات آن بهم خورده، بنابراین باید یک طرح جدید فرض و کار شود تا برای این پایانه ایجاد ظرفیت به همراه داشته باشد. قطعا با تکمیل مطالعات مشاور این موضوع در برنامه گذاشته خواهد شد تا بلافاصله با تکمیل طرح کار آغاز شود.امتیاز دهید Article Rating
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.